Spotkanie autorskie z Magdaleną Majcher

W poniedziałek 23. września mieliśmy nieukrywaną przyjemność gościć  w progach biblioteki  panią Magdalenę Majcher – autorkę  ponad 30 bestsellerowych powieści obyczajowych i kryminalnych. Rozmowa przy udziale wspaniałej publiczności przebiegła bardzo swobodnie i przyjemnie.

Pisarka opowiedziała m.in. o tym, dlaczego nie zajmuje się zawodowo niczym więcej, poza pisaniem, ukazując przy tym kulisy swojej codziennej pracy. Przybliżyła nam szeroki wachlarz gatunkowy swoich książek, skupiając się na tym, co teraz pisze się jej najlepiej, czyli powieściach i reportażach z gatunku true crime. Spora część rozmowy toczyła się wokół „Doktórki od Familoków”, która jest jedną z ulubionych powieści pisarki wypożyczanych w naszej bibliotece. Anegdoty dotyczące nadawania tytułów książkom bardzo zainteresowały słuchaczy, ale też temat dotyczący hejtu w Internecie, mocno skupił ich uwagę.

Pani Magdalena zachęciła uczestników spotkania do przeczytania książki „Deadline”, której premiera odbędzie się na początku października, oraz do spotkania się na Targach Książki w Krakowie, uchylając także rąbka tajemnicy o tym, nad czym teraz pracuje.

Dziękujemy Firmie BT-Electric za możliwość zorganizowania spotkania, a Robertowi Brylowi za reportaż fotograficzny z imprezy.