Konkurs plastyczny „100 lat aktywności – dzieje Domu Ludowego im. Wincentego Witosa w Wierzchosławicach”

W bieżącym roku obchodzimy 100. Rocznicę powstania Domu Ludowego im. Wincentego Witosa w Wierzchosławicach.

Dom Ludowy wybudowany został w 1924 roku z inicjatywy i dzięki staraniom Wincentego Witosa, ówczesnego Wójta Wierzchosławic. Na przestrzeni wieku zabytkowy budynek o charakterze dworkowym pełnił różne funkcje. W Domu Ludowym mieściła się m.in. placówka kulturalno – oświatowa, Teatr Ludowy, szkoła, straż pożarna, kasa zapomogowo – oszczędnościowa, biblioteka, Urząd Gminy.

Na tę wyjątkową okazję Gmina Wierzchosławice zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pn. „100 lat aktywności – dzieje Domu Ludowego im. Wincentego Witosa w Wierzchosławicach”. Chcemy w ten sposób przybliżyć mieszkańcom historię powstania i funkcjonowania Domu Ludowego im. Wincentego Witosa w Wierzchosławicach. Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na wystawie rocznicowej w Gminnej Bibliotece Publicznej. Mamy nadzieję, że wszystkie konkursowe prace przyczynią się do uczczenia tego historycznego wydarzenia i zapiszą się barwnie w pamięci mieszkańców naszej lokalnej społeczności.

Szczegóły w regulaminie konkursu.

Regulamin Konkursu 100 lat Domu Ludowego 2